Joriy yilning 13 dekabrida Aloqa tarixi muzeyida Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi huzuridagi “Elektron hukumat” tizimini rivojlantirish markazi tomonidan muntazam tashkil etib kelinayotgan navbatdagi haftalik seminar boʻlib oʻtdi. Tadbir davlat xizmatlariga innovatsion yondashuv va Markaz tomonidan koʻrsatilayotgan tijorat xizmatlariga bagʻishlandi.
Tadbirda Markaz rahbariyati vakillari, davlat va xoʻjalik boshqaruvi organlarining tarkibiy boʻlinmalari mutaxassislari, shuningdek “Ernst & Young” auditorlik tashkiloti vakillari ishtirok etishdi
“Ernst & Young” krmpaniyasi vakili Ruta Makarevichiute “Davlat xizmatlariga innovatsion yondashuvlar: “Ernst & Young tajribasi” mavzusida taqdimot oʻtkazdi, tashkilot faoliyati, raqamli transformatsiyalashning asosiy omillari, sunʼiy intellekt va tashkilotning boshqa yoʻnalishlardagi tajribasi haqida maʼlumot berdi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar Markaz tomonidan koʻrsatilayotgan xizmatlar toʻgʻrisida maʼlumotlarga ega boʻldilar. Mutaxassislar Markaz tomonidan davlat va xoʻjalik boshqaruvi organlariga koʻrsatilayotgan tijorat xizmatlari haqida batafsil maʼlumot berdilar.

13 декабря 2018 года в Музее истории связи состоялся очередной еженедельный коллегиальный семинар, традиционно организуемый Центром развития системы «Электронное правительство» при Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, посвященный теме инновационного подхода к государственным услугам, а также коммерческим услугам, предоставляемым Центром.
В мероприятии приняли участие представители руководства Центра, специалисты структурных подразделений государственных и хозяйственных органов республики, а также представители Аудиторской организации «Ernst & Young».
Представитель компании «Ernst & Young» Рута Макаревичиуте выступила с презентацией «Инновационные подходы к государственным услугам: «Опыт Ernst & Young». Эксперт «Ernst & Young» рассказала о деятельности организации, а также о ключевых факторах преобразований правительств, искусственном интеллекте и опыте международной компании.
В рамках мероприятия участники ознакомились с услугами, предоставляемыми Центром. Специалисты подробно рассказали о преимуществах коммерческих услуг Центра, предоставляемых для государственных и хозяйственных органов.